ArabicEnglishGermanTurkish
Dil Seçin ArabicEnglishGermanTurkish

Portal Vinç ve Kullanım Alanları

31.10.2017
2 görüntülenme
Portal Vinç ve Kullanım Alanları

Açık ya da kapalı alanlarda yük taşıma uygulamalarında tercih edilen vinçlerdir. Köprü kirişlerinin portal ayaklar üzerinde ve bu portal ayakların da köprü yürütme grubu ile zemine sabitlenmiş yürüme yolu üzerinde hareket eden sistemlerdir. Çift kiriş ve tek kiriş gezer köprülü portal vinçler kullanım amacına göre sağ/sol portofo ile yük istifleme faaliyetleri amacıyla kullanımlarda avantaj sağlamaktadır.

Endüstriyel imalat fabrikaları, atölyeler, hidroelektrik santralleri, barajlar, mermerciler, stok istif depoları, limanlar vb. sektörler gezer köprülü portal vinçlerin kullanım alanlarını oluşturmaktadır.

İnsan gücünün yeterli kalmadığı alanlarda devreye iş makinelerinin ve teknolojinin gücü giriyor. Kimi zaman özellikle bazı sektörlerde 24 saati tek bir güne sığdırma zor olabiliyor. Fazla insan gücü kullanımı da hem verimi hem maliyeti etkiliyor. Hal böyle olunca teknolojinin yararları, teknolojinin faydaları giriyor devreye.

NoGünümüzde insan gücünün eksik kaldığı alanlarda iş makinaları artık çok daha yardımcı oluyor. Bu sayede minimum insan gücü ile maksimum verim elde ediliyor. Tüm bu koordinasyon beraberinde zamandan tasarruf edilmesini de sağlıyor. Özellikle inşaat sektöründe sık sık makine gücünden yararlanılıyor.

Portal vinçler pek çok kullanım avantajına sahiptir. Genellikle açık alanda kullanılan iş makinalarından olduğu için hava ve iklim koşullarına bağlı olarak dayanıklı bir şekilde üretilirler. Yanı dışarıdaki hava ve iklim koşullarından kolay kolay etkilenmezler. Diğer iş araçları ile kıyaslandıklarından dayanıklı olması bu sebeptendir.

Genellikle yüksek mesafelerdeki taşıma, kaldırma, yükleme, depolama gibi işler için kullanılırlar bu sayede yüksek mesafelere ve büyük boyutlara kolaylıkla erişebilirler. Boyutları ve yükseklikleri fazla olduğu için ağır işlerde kullanım kolaylığı sağlarlar. Çok ağır yükleri taşıyabilirken verim kaybı da göstermezler, en iyi performansa sahip vinç çeşitlerinden biridir. Kullanım kolaylığı bakımından tercih edilirler. Herhangi bir cepheye ya da yapıya gerek duymadan kullanılabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN